Jak wykonywać masaż twarzy?
Profesjonalnie wykonany masaż twarzy będzie mieć nie tylko działanie relaksacyjno-uspokajające, ale również zdrowotne.
Jego regularne wykonywanie ujędrni skórę twarzy, spłyci zmarszczki, będzie modelować jej kształt. Warto dowiedzieć się, jak wykonywać go samodzielnie lub jak ma być wykonywany przez specjalistę, by uzyskać pożądany efekt.
W gabinetach dermatologicznych, klinikach medycyny estetycznych i salonach kosmetycznych masaż twarzy pojawia się coraz częściej w standardowej ofercie. Najczęściej jest połączony z wykorzystaniem odpowiednich preparatów, które podczas masażu wchłaniają się w głębokie partie warstw skóry. Dzięki temu możemy nawilżać twarz, oczyszczać ją, wpływać na naturalną odbudowę włókien kolagenowych i elastyny. Taka gimnastyka twarzy z wykorzystaniem właściwego środka kosmetycznego będzie działać też przeciwzmarszczkowo, będzie też zapobiegać wiotczeniu się skóry. Sama technika wykonywania masażu musi być dobierana indywidualnie, w zależności od istniejącego problemu i rezultatów, jakie chcemy uzyskać.
Dermatolodzy oraz kosmetolodzy zalecają, by samodzielny masaż twarzy wykonywany był codziennie, najlepiej wieczorem po dokładnym demakijażu skóry. To wtedy skóra zostanie optymalnie dotleniona i ukrwiona, a preparat odżywczy będzie wchłaniać się znacznie szybciej i głębiej. Zaleca się również, by wieczorny masaż twarzy realizowany był z kremem intensywnie nawilżającym skórę i tym o działaniu przeciwzmarszczkowym. To właśnie nocą przebiega najbardziej wzmożona odbudowa zdrowych komórek skóry.
Technika masażu twarzy
Masaż twarzy powinien być wykonywany nie krócej niż 15 minut. Na twarzy znajduje się dokładnie 10 mięśni, które odpowiadają za mimikę. Stykają się one bezpośrednio z warstwą skórną i właśnie przez to bruzdy i załamania tak szybko się utrwalają. Okazuje się, że codzienny masaż pozwoli cofnąć te niekorzystne zmiany, dzięki czemu twarz będzie wyglądać młodziej nawet o 10 lat.
Sama technika wykonywania masażu jest różna. Najlepsze efekty uzyskuje się poprzez refleksologiczny ucisk danych punktów na twarzy, z jednoczesnym oklepywaniem. Dzięki temu usprawnia się mikrokrążenie i pobudza zastoje limfatyczne. Skóra staje się promienna, świeża, o jednolitym kolorycie. Jeśli zaś masaż ma na celu samą relaksację, poleca się, by był wykonywany na zasadzie głaskania, muskania skóry.
Sami dermatolodzy i kosmetolodzy zwracają szczególną uwagę na delikatne okolice oczu i okolice przy kącikach ust. To właśnie tam tworzą się najszybciej zmarszczki. Skórę w tych miejscach należy masować opuszkami palców, ruchami okrężnymi. Ważne jest też tzw. prasowanie skóry twarzy. Należy ją rozciągać zgodnie z kierunkiem przeciwnym do siły grawitacji, czyli ku górze.
Należy zawsze pamiętać o stosowaniu odpowiednich specyfików. Przed wykonywaniem masażu można zastosować peeling. Po realizacji takiego zabiegu dobrze jest zaś nałożyć witaminową maskę albo nałożyć serum, w którego składzie znajdują się skoncentrowane składniki aktywne, dedykowane do określonego typu cery.
Treść przygotowana w oparciu o ofertę Salonu kosmetycznego Impress posiadającego szeroki zakres usług kosmetycznych i pielęgnacyjnych.